SiOL vstopa na srbski in črnogorski trg
SiOL
sreda, 07. marec 2001
Predstavniki SiOL-a se bodo od 8. do 10. marca mudili v Beogradu in Podgorici, kjer se bodo z lokalnimi operaterji telekomunikacij in ponudniki internet storitev pogovarjali o možnostih poslovnega sodelovanja. Sestali se bodo z vodstvi podjetij Telekom Srbije, PTT Srbije, EUNET Yugoslavia, YuBC in Internet Crna gora. V Srbiji se bo SiOL skušal dogovoriti, da bi zagotavljal mednarodne povezave za srbske ponudnike internet storitev. Ti zdaj kot primarno povezavo zvečine uporabljajo vode Telekoma Srbije, ki je v internet povezan preko podjetja Se-bone (hčerinsko podjetje italijanskega telekoma, ki ima v srbskem telekomu sicer lastniški delež) z zmogljivostmi 34 mbit/s. Telekom Srbije namerava že v kratkem na enako zmogljivost nadgraditi tudi svojo alternativno povezavo v internet (njena zmogljivost je trenutno 2 mbit/s in je povezana z omrežjem operaterja Cable & Wireless), pri čemer ima SiOL realne možnosti, da bi postal ponudnik te druge povezave.
Srečanja s predstavniki ponudnikov internet storitev bodo namenjena predvsem predstavitvi SiOL-ovih zmogljivosti (ima neposredno povezavo do hrbteničnega omrežja Uunet, zaradi česar lahko zagotavlja predvsem kakovostne mednarodne storitve) in storitev ter analizi srbskega in črnogorskega trga za morebitne kasnejše sklenitve strateškega zavezništva oziroma kapitalskih povezav z lokalnimi ponudniki internetnih storitev na srbskem in črnogorskem trgu.
V Črni gori je Siol preko partnerskega podjetja Internet Crne gore prisoten že dve leti, saj zagotavlja mednarodno povezavo, ki jo ta ponudnik internet storitev namerava povečati z obstoječih 4 mbit/s na 6 mbit/s. Dogovor je že sklenjen in ga je potrebno samo še formalizirati. Hkrati se bo SiOL dogovoril tudi o uporabi svojega sistema Real A/V (gre za sistem, ki omogoča predvajanje videa in avdia preko interneta v realnem času), ki naj bi deskarjem omogočila spremljanje radijske postaje Radio Crne gore preko interneta.
Srbski in črnogorski trg internet storitev sta manj razvita kot slovenski: v Srbiji in Črni gori internet uporablja približno dva odstotka prebivalstva, pa tudi vsebine in storitve so še na razmeroma nizki ravni. Zato bodo na srečanjih s srbskimi ponudniki internet storitev predstavniki SiOL-a veliko pozornosti namenili tudi možnosti prenosa tehnologije in znanja na področju elektronske trgovine. Ta hip na srbskem trgu namreč še nihče ne ponuja podobnih storitev, če pa bi se SiOL dogovoril za prenos tehnologije in razvoj celovitih rešitev s področja elektronskega poslovanja, bi s tem dobila možnost za nastop na srbskem trgu tudi druga slovenska podjetja, ki se ukvarjajo z informacijskimi tehnologijami. V tem primeru nastopajo kot SiOL-ovi strateški partnerji.
  • Dodatno: Finance, Siol v Srbijo in Črno goro
  •  
    < Nazaj   Naprej >

    Vsebine spletne strani delno ali v celoti ni dovoljeno kopirati, razmnoževati ali na katerikoli drug način distribuirati brez pisnega dovoljenja izdajatelja. Vsi logotipi in blagovne znamke so last njihovih lastnikov. Vsi komentarji so last njihovih avtorjev, vse ostalo je © 386tele.com. Priporočamo obisk spletne strani www.preberi.si. Elektronska publikacija 386tele.com je zavedena pod mednarodno standardno serijsko številko ISSN 1581-0259.