Ericssonova tehnologija za učinkovitejša omrežja 3G
Ericsson
petek, 10. maj 2002
Ericsson je pred kratkim na Švedskem uspešno izpeljal test interoperabilnosti za tehnologijo Robust Header Compression, ROHC. Tako so pri Ercissonu zaključili krog od začetne ideje do potrditve svoje tehnologije za stiskanje. ROHC pomeni za storitve, temelječe na IP v vseh sistemih 3G izboljšanje delovanja za 50 odstotkov. Robust Header Compression, ROHC, bodo uporabljali v vseh 3G sistemih (WCDMA, EDGE in CDMA2000) in bo znatno izboljšal učinkovitost spektra in kakovost storitev IP, kot sta prenos glasu in slike v mobilnem internetu.
ROHC je vključen v specifikacije 3GPP. Gre za standard, ki ga je predlagala nova Internet Engineering Task Force (IETF), razvili pa so ga za povečanje učinkovitosti brezžičnih povezav s pomočjo stiskanja IP vzglavja. Za brezžične storitve IP, kot je prenos glasu, ROHC zmanjša velikost paketa podatkov za 75 odstotkov za IPv6, vendar ohranja robustnost glede napak pri prenosu, ki so običajne za brezžične povezave.
Ericsson je utrl pot na tem področju: predlagal je rešitve in vodil proces vzpostavitve standardov. V sodelovanju s švedsko Tehnološko univerzo v Lulelu, je prvi program za stiskanje, imenovan ROCCO, IETFu predstavil že junija 1999.
Julija 2000 sta Ericsson in japonski Telecom s pomočjo ROCCO uspešno zaključila prvi terenski preizkus prenosa glasu prek IP prek WCDMA. Program ROCCO ima veliko zaslug za današnji standard ROHC.
Preizkus interoperabilnosti je Ericsson izpeljal skupaj s podjetji Nokia, Siemens/Roke Manor Research, Effnet in Panasonic. Preizkus je pokril glavne dela standarda ROHC, vključno s preizkusom moči robustnosti prek emuliranih WCDMA/3G povezav.
Vir: Ericsson
 
< Nazaj   Naprej >

Vsebine spletne strani delno ali v celoti ni dovoljeno kopirati, razmnoževati ali na katerikoli drug način distribuirati brez pisnega dovoljenja izdajatelja. Vsi logotipi in blagovne znamke so last njihovih lastnikov. Vsi komentarji so last njihovih avtorjev, vse ostalo je © 386tele.com. Priporočamo obisk spletne strani www.preberi.si. Elektronska publikacija 386tele.com je zavedena pod mednarodno standardno serijsko številko ISSN 1581-0259.